DA-L1Z Ford Transit

Na konci června 2018 převzali dobrovolní hasiči obce Maleč při příležitosti oslav 740 od založení obce nový dopravní automobil Ford Transit.

Vůz lehké hmotnostní kategorie se základním vybavením je postaven na podvozku L3H2 pro silniční provoz. Poháněn je dvoulitrovým turbodieselovým motorem o výkonu 96 kW, převodovka je manuální šestistupňová.

Ve vybavení vozidla jsou radiostanice Motorola DP 4800 a Motorola DP 4400, svítilny Adalit a Vulcan, tablet Samsung, přenosné hasicí přístroje, pracovní LED světlomety s magnetickým uchycením, zdravotnický batoh a další.

Vozidlo v hodnotě necelých 1,5 milionu korun dodala k plné spokojenosti malečských hasičů firma THT Polička. Ford byl z převážné části pořízen s přispěním dotace v rámci 1. výzvy MAS Podhůří Železných hor – IROP Posilování složek IZS. Zbylou část ceny hradila obec Maleč ze svého rozpočtu.

Náhledy fotografií ze složky DA-L1Z Ford Transit